رفتن به محتوای اصلی
x

نشست هم اندیشی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 6 و 7 آمایشی کشور جهت بررسی موضوعات آموزشی، فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم و با حضور رئیس این دانشگاه و آقای رضا البرزی مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ب

نشست هم اندیشی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 6 و 7 آمایشی کشور جهت بررسی موضوعات آموزشی، فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم و با حضور رئیس این دانشگاه و آقای رضا البرزی مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

 

 این نشست با حضور مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، البرز، زنجان، یزد، شهرکرد، قزوین، کاشان، ساوه، خمین و قم و معاونین دانشجویی فرهنگی و مدیران آموزشی این دانشگاه ها جهت بررسی موضوعات آموزشی، فرهنگی و فوق برنامه دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار شد.

 

دکتر مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این همایش گفت: از آنجا که دشمن در زمینه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و مبانی دینی فعال شده و آنها را هدف گرفته است، باید با تربیت دانشجویان تحلیلگر اجازه ندهیم نقشه های آنها اجرایی شود.

 

وی با اشاره به فعالیت استارت آپ ها در زمینه های مختلف گفت: از ظرفیت این استارت آپ ها در حوزه ایثار و شهادت نیز می توان استفاده کرد و باید با راه اندازی اتاق های خلاقیت در دانشگاه ها به این منظور اهتمام داشت.

همچنین آقای رضا البرزی مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، ضمن قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی قم به دلیل میزبانی این نشست، تقویت بنیه علمی دانشجویان، برگزاری المپیادهای علمی و ورزشی برای ایشان و برگزاری نشست آموزشی دبیران و تعدادی از کارشناسان و اساتید مشاور دانشجویان را ازجمله برنامه های جاری این اداره کل عنوان کرد.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم حجت الاسلام حسن هنرمند نیز ابراز داشت: ما به نوعی ولی دانشجویان هستیم و به عنوان کسانی که در مسند اجرایی یا استادی دانشگاه قرار داریم، بایستی به علل کتمان هویت دانشجویان شاهد و ایثارگر، اهمیت دهیم و با تاکید بر اینکه نسل شاهد و ایثارگر، باید به عنوان بال جامعه، مدارج علمی را بخوبی طی کنند و در توسعه و آبادانی کشور تاثیرگذار باشند، گفت: به فرموده و سفارش حضرت امام(ره) خدمت به فرزندان شهدا و ایثارگران باید به صورت ویژه دیده شود.

 

شایان ذکر است پیش از این نشست، مدیر شاهد و ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی قم از سوی مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به عنوان دبیر کارگروه فرهنگی و فوق برنامه نشست منصوب شده بود.

در این جلسه آقایان دکتر کرباسی، دکتر کلاهدوزان و دکتر صادقی نیز به بیان برخی دیدگاه های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در خصوص مسائل فرهنگی، فوق برنامه و آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر پرداختند که با استقبال دبیر نشست مواجه شد و مقرر گردید این دیدگاه ها در نشست آموزشی آینده مطرح شوند.