رفتن به محتوای اصلی
x

برگزاری همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی ویژه دانشگاه های قطب 7 کشور به میزبانی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، از امروز سه شنبه 29 شهریورماه، به مدت دو روز، میزبان همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی ویژه دانشگاه های قطب 7 کشور شامل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شهرکرد، یزد و کاشان در تالار شهید بهشتی دانشگاه می باشد.

 دراین نشست توسط معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام شد: تحصیل 6 هزار دانشجوی خارجی در رشته های پزشکی

 

در مراسم افتتاحیه این همایش که معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، مدیر کل همکاری های بین المللی وزارتخانه، دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی،  جمعی از مسئولین و اساتید دانشگاه و همچنین  بیش از 50 نفر از اساتید و کارشناسان حوزه بین الملل از 4 دانشگاه یزد، شهرکرد، اصفهان و کاشان حضور داشتند، معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات متبوع، طی سخنانی از تحصیل دانشجویان خارجی در حیطه های بهداشت و درمان در کشور سخن گفت و ادامه داد:  6 هزار دانشجوی خارجی از 60 کشور دنیا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره در حال تحصیل می باشند.

دکتر ابوالفضل باقری‌فرد افزود: برنامه تعالی، عدالت و بهره وری یکی از برنامه های اصلی وزارت بهداشت در نظام آموزش پزشکی کشور است.

وی با بیان اینکه کیفیت آموزش پزشکی ما در عرصه های بین المللی قابل رقابت است  و بایستی از این موقعیت استفاده گردد تصریح نمود: یکی از محورهایی که در حوزه  بهره‌وری  و آموزش نظام پزشکی  کار می‌شود، حوزه بین المللی سازی اموزش پزشکی و استفاده از ظرفیت کشور برای جذب دانشجویان خارجی در کشور است.

دکتر ابوالفضل باقری‌فرد تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از دانشگاه‌های خوب و شناخته شده در حوزه تحصیل دانشجویان خارجی است که در همین راستا در نظر گرفتیم کارگاه آموزشی دو روزه به منظور توانمند سازی حوزه بین‌المللی سازی در کلان منطقه 7 کشور را در این دانشگاه برگزار نماییم.

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی  وزرات بهداشت ادامه داد: در همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی، کارشناسان این حوزه با اصول بین المللی سازی، دیپلماسی علمی و تبادلات آموزش بین المللی بیشتر اشنا خواهند شد تا بتوان درآینده نزدیک تعداد بیشتری دانشجوی خارجی را در رشته های مختلف جذب و امکانات آموزشی لازم را  فراهم ساخت.