تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید مطهری و فعالان آموزش مجازی

در ادامه سلسله مراسم نخستین جشنواره آموزشی دانشگاه روز سه شنبه مورخ ۲۱ بهمن ماه، مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید مطهری و فعالان آموزش مجازی با حضور دکتر محمد رضا صبری معاون آموزشی دانشگاه، دکتر نیکو یمانی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی، اعضای کمیته علمی جشنواره شامل معاونین آموزشی دانشکده ها، مسوولین EDO، اساتید edc و منتخبین جشنواره شهید مطهری و فعالان آموزش مجازی بصورت نیمه حضوری برگزار شد.ادامه مطلب

در ابتدای مراسم دکتر محمدرضا صبری با اشاره به  مراسم های برگزار شده در طول دو هفته گذشته هدف از تشکیل این جشنواره را بیان نمود و بر اهمیت ارتقای فرایندهای آموزشی و حمایت دانشگاه از این فرآیندها تاکید کرد.

دکتر نیکو یمانی نیز ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت: حضور ما در این شرایط بحرانی همه گیری ویروس کرونا نشان از دغدغه مند بودن آموزش برای ما است. سپس توضیحاتی در خصوص چهاردهمین جشنواره شهید مطهری، حیطه های آن و هفته آموزش از سالهای گذشته تاکنون ارائه و یکی از اهداف اصلی برگزاری جشنواره مطهری را شناسایی، معرفی و تجلیل از فرایندهای آموزشی برتر و هدایت اساتید به خلاقیت و نوآوری در آموزش اعلام نمود. او در ادامه گفت این جشنواره همه ساله در دو  سطح دانشگاهی و کشوری برگزار می شود و ابزاری است برای معرفی فرآیندهای جدیدی که می توانند منجر به ارتقای کیفیت آموزش گردند تا بدینوسیله فرهنگ نوآوری در آموزش ترویج یابد. سپس ضمن اشاره به این مهم که تاکنون همه ساله از ۱۸ فرایند برتر کل کشور در جشنواره شهید مطهری به صورت متوسط ۲ یا ۳ فرایند از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان انتخاب شده است بر افتخار آمیز بودن عملکرد آموزشی دانشگاه و اساتید دلسوز، علاقمند و تأثیرگذار دانشگاه تأکید نمود و  این دستاورد ارزشمند را پاس داشت.سپس توضیحاتی پیرامون جایگاه دانش پژوهی جشنواره مطهری در ارتقا مرتبه اساتید ارائه نمود و آن را فرصتی برای ارزش گذاری و ارج نهادن به آموزش برشمرد.

همچنین دکترفریبا حقانی و  دکتر اطهر امید  اعضای هیات علمی edc نیز به ارائه فرایند های حیطه های یاددهی و یادگیری و ارزشیابی پرداختند و با بیانی شیوا و نافذ نسبت به ارائه فرایندهای مورد اشاره و تبیین نقش و جایگاه آن در جشنواره مطهری پرداختند.

در ادامه دکتر آرش نجیمی رئیس مرکز آموزش مجازی توضیحات کوتاهی در خصوص حیطه یادگیری الکترونیکی ارائه داد و بر لزوم تغییر در روش های سنتی آموزش و حرکت به سمت روش های نوین آموزش ارائه کرد و گفت : "از تغییر گریزی نیست و تغییر در روش‌های آموزشی لاجرم اتفاق می‌افتد و کسانی موفق هستند که همواره خود را با تغییرات همسو نمایند و ابراز امیدواری نمود که پس از پایان دوران همه گیری بیماری کووید۱۹ همچنان شاهد گسترش آموزه هاي الكترونيك و توليد محتواي آموزشي فاخر باشیم تا به نحو شایسته بتوانیم پاسخگوی نیازهای آموزشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان باشیم".  
دکتر آرش نجیمی با بیان اینکه ما در ابتدای راه یادگیری الکترونیک هستیم، گفت امید دارد که در سالهای آینده تغییرات اساسی در روش های آموزشی روی دهد و پیشرفت های چشمگیری در حوزه آموزش ایجاد گردد.

همچنین دکتر نیکو یمانی با تأکید بر نقش همه اساتید در توسعه آموزش مجازی در دوران بحران کوید ۱۹، نقش پررنگ تر برخی از  اساتید در حمایت از سایر اساتید و همچنین دانشجویان در برخورد با چالشهای آموزش مجازی را یادآوری نمود و  ضمن توضیح نحوه انتخاب اساتید فعال در آموزش مجازی، تأکید کرد که بسیاری از اساتید نقش موثرتری در بهره برداری از آموزش مجازی داشته اند و اساتید تقدیر شده در واقع نماینده تمام اساتید فعال در این حوزه هستند.
در پایان با اهدا تندیس و لوح تقدیر از افتخار آفرینی برگزیدگان سیزدهمین جشنواره مطهری و فعالان آموزش مجازی قدردانی بعمل آمد.

برگزیدگان جشنواره شهید مطهری

استادان فعال در  آموزش مجازی