نشست صمیمی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با نمایندگان مشاورین جوان دانشکده ها

در حاشیه مجمع دبیران کلان مناطق آمایشی کشور نشستی صمیمانه از ساعت ۱۸ لغایت ۱۹:۲۰ روز پنجشنبه مورخ ۱۰ بهمن ماه با حضور معاون، مدیران آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دکتر محمد رضا صبری معاون آموزشی دانشگاه  در تالار حکمت معاونت آموزشی برگزار گردید. ادامه مطلب

در این نشست صمیمانه محمدرسول ظهورسلیمانی دبیر شورای مشاورین جوان معاونت آموزشی بعنوان نماینده گزارشی از فعالیتهای شورای مشاورین جوان ارائه داد و چالش های دانشجویان از جمله افزایش ظرفیت ها، نبود امکانات و دانشکده برای رشته های پیراپزشکی، پذیرش دانشجوی مقطع کار‌شناسی داروسازی برای بین الملل و ... پرداخت. همچنین حسین رضازاده دبیر شورای مشورتی دانشجویان دکتری تخصصی Ph.D نیز مطالبی را در مورد مشکلات این دانشجویان از جمله امور رفاهی و خوابگاه مطرح نمود.

در ادامه دکتر علی اکبر حق دوست ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان مشاورین جوان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به سوالات دانشجویان پاسخ داد و در ادامه گفت:  امیدوارم شاهد تشکیل اینگونه تشکل ها که با نگاه واقع بینانه، به درستی به بیان دغدغه های خود می پردازند در دانشگاه های دیگر نیز باشیم.

 همچنین اضافه کرد: معاونت آموزشی دانشگاه در کنار دانشکده ها دارای وظایفی است که با گرفتن بازخوردها از دانشجویان به عنوان اصلی ترین مخاطبان دانشگاه، می تواند بهترین برنامه ریزی را در آموزش آنان داشته باشد. ایشان در ادامه عنوان نمود: اگر زمانی توانستید ثابت کنید وجودتان تاثیرگذار است به خودتان افتخار کنید. حتما کارا عمل نموده و تلاش کنید در دانشجویان ریشه بدوانید با درایت در سطوح مدیریتی نفوذ کنید نگاه تعامل پذیر بین دانشگاه و دانشجو منجر به حل سریع تر مشکلات آموزشی خواهد شد و هر دو طرف باید به این نتیجه برسند که کم شدن فاصله بین دانشجو و مدیران ، باعث اثربخش­تر شدن آموزش می شود.

دکتر علی اکبر حق دوست بیان کرد: چالش های امروز جامعه فراتر  از دغدغه هایی است که امروز بیان نمودید به ما کمک کنید تا بتوانیم دلایل و راه حل هایی برای کاهش انگیزه دانشجویان برای درس خواندن و کارکردن و کم شدن اعتماد دو طرف بین دانشجویان و استادان را بیابیم. با توجه به صبحتهایی که با معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان داشتم مقرر شد که چالش ها و دغدهه های شما را به بنده انتقال دهند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در پایان ضمن تشکر از حضور دانشجویان افزود: سعی کنید امید را در خودتان زنده کنید و یک قدم رو به جلو حرکت کنید. راز شکوفایی جوامع، حرکت ها و قدم های کوچک، مثبت و هوشمندانه است که می توانند جامعه را به سمت امید آفرینی سوق دهد رشد و پیشرفت را به ارمغان آورند.